Cala Molto - Mallorca

Map: 
Navionics Yükleniyor

Sabah 8 gibi yola düştük. Kahve keyfi limandan çıkana kadar. Bir kere daha bu muhteşem limanı takdir ettik. Upuzun liman boyunca gayet sakin gözüken deniz, çıkar çıkmaz fena kabardı. Üstelik rüzgar da, dalga da Mahon limanına teorik olarak en dezavantajlı yönden geliyordu. Yine de içerde hiçbir şey hissedilmiyordu.


Dalga adanın güney burnunu dönene kadar biraz salladı. Döner dönmez motoru kapayıp anayelken cenova ile 30 mil yol yaptık. Zaten toplamı 40 mil. Dalgalar gece boyunca devam edecek gibi ve Mallorca'nın doğu sahilinde korunaklı bir demir yeri yok. Üç gecedir limanda olduğumuz için alargada kalmak istiyoruz. Adanın kuzey doğusunda korunaklı gözüken bir koya girip demirliyoruz. Bizim dışımızda 4 - 5 yelkenli ve birkaç bot var. Botlar zaten gidiyor, yelkenliler de gidiyor, ama yerlerine yenileri geliyor.


Bu koy bizi şaşırttı. Kıyıları oldukça yeşil, orman neredeyse denize kadar iniyor. Az arkada daha da yeşil tepeler yükseliyor. Hafif puslu hava ve alçak bulutlar da eklenince bayağı tropik bir görüntü oluştu. Anlayacağınız keyfimiz yerinde.Add new comment