Göcek'den çıkış

Map: 
Navionics Yükleniyor

Bu sabah kalkıp ilk iş dün yağan yağmurun indirdiği çöl kumlarını yıkadık. Basit toz gibi gözüküyorlar, ama kurudukdan sonra güverteye yapışıyorlar ve temizlemesi uğraştırıyor. O yüzden güneş çıkmadan yıkadık.

Arkasından son alışverişleri yaptık. Yelken torbalarında eksik olan kulp ve bağlantı noktalarını tenteci Ramazan'a diktirdik. Dün ıslanan yelkenleri kurutup paketledik.

Öğlene doğru Göcek'li dostlarımız Hakan, Nüket, Vural, Bilgen ve Özkan ile Kebap Hastanesi isimli lokantada pide eşliğinde kahvaltımızı yaptık. Türk mutfağından özleyeceğimiz yemeklerin ilk sıralarında yer alıyor.

14:30 gibi resmi işlemleri tamamlamak için Skopea'dan ayrılıp 100 metre ötedeki gümrük iskelesinin önüne demir attık, botumuzu ve motorumuzu indirdik, yıkık iskelelerine yanaşıp resmi işlemlerimizi tamamladık. Nasreddin Hoca'nın türbesini anmamak mümkün değil.

Botu ve motoru tekrar yerlerine çekip demir aldık ve 3 millk bir seyirle Yassıca Adalar'da bir tonoza bağlandık. İlk gün için fazla bile seyir!

Kabaklı bir makarna yemeğinin ardından uzun süredir ihmal ettiğim kağıt-kuyut işlerine giriştim. Önümüzdeki dönemde, aylardır yaptığımız hazırlıkları bu blogda yazmayı umuyorum.


Add new comment