Hydra, Mandraki

Bu sabah kahvaltı için  yeni fırınımızı  denedik. Peynirli börek var menüde. Börek dediysek dondurulmuşlardan, ama performansından memnunuz. Kahvaltı sonrası saat 11.00 civarı çıktık limandan. Yoğun bir kanal trafiği var, ama çok keyifli bir geçiş. Bir tarafımızda Poros Town, diğer tarafta Galatas. Boğazı düşünüyoruz ikimiz de, korunabilseydi bunun bir boy büyüğü olabilirdi.

Kanaldan çıkınca Hydra’ya kadar olan mesafe yaklaşık 6-7 mil, yol boyunca inanılmaz bir tekne trafiği var. Daha önce denizde hiç bu kadar çok sayıda tekneyi aynı anda seyir halinde görmemiştik buralarda. Rüzgar zayıf, neredeyse herkes motorda. Hydra’ya gelmeden bir ıssız koya burnumuzu soktuk, ama zaten geceyi ana limanın hemen doğusundaki Mandraki koyunda geçirmeye niyetli olduğumuzdan yola devam kararı aldık.

Saat 13.45 civarı Mandraki koyuna demir attık. Beklediğimiz kadar ıssız değil. Bir otel, taverna ve beach club tadında küçük bir kumsalı var. Bizim dışımızda da üç dört tekne. Ama yine de denize girilebilir, rahat bir koy. Bu gece buradayız, yarın hemen batımızdaki koydaki Hydra.


Geolocation

37.353784, 23.483619

 

Add new comment
The content of this field is kept private and will not be shown publicly.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Map