Angra do Heroisma

Burayı da bi sene arkadan yazıyoruz.

Azore'larda nispeten rahat alargada durubilen sayılı yerlerden biri. Praia gibi mendirek korumasında değil, Güneye doğru uzanan burnun korumasında kalıyor. Güneye açık, o havalarda ya Praia'ya kaçılacak ya da yer varsa limana girilecek. Ama limanda misafirlere ayrılan yerlerin de güneyli havalarda rahatsız olduğu söyleniyor.

Alarga bölgesi yine limanın kontrolünde. Hiç bir ücret yok, ama uğrayıp kayıt yapmak gerekiyor. İşlemler çok kolay zira ortak bir sistem kullanıyorlar. Önceki limanda girilen bilgileriniz sistemde kayıtlı.

Burada da Yasemin ve Hikmet'in evsahipliğinden faydalanıyoruz. Mutfakları zaten müthiş. Onun dışında da her türlü ihtiyacımız karşılanıyor.

Angra keyifli bir kasaba. Sokaklarda kafeler, meydanlar vs... Bir de hemen yanında uzanan yarımadayı muhteşem bir park haline getirmişler. Geyikler vs ile beraber yürüyorsunuz. 

Bir de en son Ponta Delgada'da denk geldiğimiz Hollandalı çift gelip yanımıza demirliyor. Biz Sao Miguel'i gezip Praia'da tembellik yaptığımız dönemde, onlar Horta'ya kadar gidip geldiler. Gelecek sene için oralar hakkında bilgiler alıyoruz. Alargada da olsak, komşuculuğa devam.

Geolocation

38.650237153737, -27.218971139624

 

Add new comment
The content of this field is kept private and will not be shown publicly.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Map