Brandinchi Koyu

06/08/20

Yine sabah 5:30'da demir alıyoruz. Rahat bir gece geçirdik. Dışarda epey dalga olmasına rağmen olduğumuz yeri hiç etkilemedi. İlk hedefimiz yaklaşık 14 mil mesafedeki Brandinchi koyu. Burada bir kahvaltı yapıp hava durumuna göre devam edeceğiz. Rüzgar tam kafadan geliyor ve iyi dalga kabartmış. Motora kuvvet sorunsuz şekilde koya ulaşıyoruz.

Sardinya'nın en güney ucundaki kalabalıktan beri ortalık epey tenhaydı. Çok fazla koy olmayan, dağların doğrudan denizden yükseldiği 110 millik bir bölgeyi geçtik. Ve bir anda muazzam bir kalabalık bizi karşıladı. Sardinya'nın önümüzdeki bölümü koylar, adalar, milli parklarla dolu. Doğal olarak tekne sayısı da, boyutları da bir anda arttı. Güneyde çok fazla süperyat olmaması dikkatimizi çekmişti. Meğer hepsi buradaymış. Bölge Avrupa sosyetesinin de sevdiği mekanlardan. 

Koy uzaktan çok kalabalık gözüküyor. Tekne sayısı çok fazla ama alan da çok geniş. Dip dibe olmadan demirleme imkanı oluyor. Biz de kendimize uygun bir yer bulup önce güzel bir kahve, ardından da yumurtalı bir kahvaltı hazırlıyoruz. Saat daha epey erken. Dalgaları da göze alıp Türk kahvesi keyfimizi bir sonraki koya bırakarak demir alıyoruz.

Geolocation

40.832531, 9.705204

 

Add new comment
The content of this field is kept private and will not be shown publicly.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.