Paxoi, Lakka

Bu sabah Çigdem ve Güçlü erkenci, sakinlikte çıkıp sabah turu atmışlar kasabada , gün doğumunu izlemişler ve fırından yeni çıkmış kruvasanlarla geldiler tekneye.

Kahvaltıyı Lakka’da etmeye karar verdik, bu kadar şehir yetti şimdilik, çözüp halatları çıkmak istiyoruz biran önce. Lakka ile Gaios arası yaklaşık 4 mil mesafede. Motordayız. Sıcak şehir içinde daha da hissettiriyor kendini , açığa çıkmak iyi geldi. Yolda bir yunus sürüsü gördük, bu canlıların varlığı insanı mutlu ediyor.

Lakka’ya varır varmaz önce suya atlıyoruz, sonra kahvaltımızı yapıyoruz. Bu saat itibariyle makul sayıda tekne var koyda, daha önce bir kez geldiğimiz için akşamı tahmin edebiliyoruz. Hakikaten akşam üzeri marina kıvamına geldi koy. 

Akşam yemeğinin teknede yedikten sonra botu indirip tatlı-kahve için kasabaya çıktık. Sahilde botu koyacak yer bulmak zor, bazı yerlerde bir kaç bot arka arkaya duruyor! Daha önce bazı limanlarda yer sıkıntısı nedeni ile teknelerin birbirine aborde olduğunu görmüştük ama botlar için ilk defa böyle bir şey ile karşılastık.  Kasabanın en ucunda bulabildik kendimize bir yer.

Burası küçük bir kasaba ama bol miktarda restoran, bar, kafe, butik dükkanlar mevcut.  Teknelerden gelen güruhun da etkisi ile oldukça kalabalık. Nispeten daha sakince bir yer bulup tatlı-kahve keyfimizi yaptıktan sonra bota atlayıp döndük teknemize. Ay bütün koyu aydınlatıyor, en azında teknede sakinlikte biraz keyif yaparız derken az ötede kıçtan kara bağlanmış 5-6 tekneden oluşan flotelladan gelen coşkulu ve yüksek sesli müzik bütün planımız bozdu. Galiba bu sezonda bu gibi popüler koylarda sakinlik beklentisi biraz iyimser kalıyor. Daha önceki Yunan seyahatlerimizi ağırlıklı ilkbahar ve sonbahar dönemlerine denk getirmiştik, dolayısıyla genel olarak hiç bu kadar kalabalık bir ortamla karşılaşmamıştık. Sezonun göbeğinde buralarda bulunmak farklı bir tecrübe imiş. İyi yer bulmak için koylara kaçta girelim, bunun için olduğumuz yerden kaçta çıkalım, istediğimiz yerde yiyebilmek için önceden rezervasyon yaptıralım…ayrı bir planlama gerektiriyor hepsi. 

Geolocation

39.2377, 20.133164

 

Add new comment
The content of this field is kept private and will not be shown publicly.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Map