Preveza Marina

08/08/19

Cem'in gözüne son bir kaç müdahale ve kontroller sonrası dönüşümüzün önünde bir engel kalmadı. Görüşün tam netleşmesi biraz zaman alacak ama doktorumuz Cengiz Bey ameliyattan ve sonuçlarından memnun görünüyor. 

Çiğdem ve Güçlü ile birlikte bu sefer yolculuk. Bayram tatillerini bizimle geçirecekler:) Onlar araba ile gitmeyi tercih ettiler, biz de bu durumda uçakta zorlanacağımız ne varsa aldık yanımıza, doldurduk bagajı.

Yaklaşık 950 km’lik bir yol var önümüzde. Sabah 8.00 civarı Beşiktaş’tan çıktık yola. İpsala’ya kadar herşey yolunda. İpsala’da uzun bir kuyruk karşıladı bizi. 2 saat bizim tarafta çıkış için, 1 saat de Yunanistan tarafında giriş için yaklaşık 3 saat sürdü sınırdan geçişimiz. Sonrasında bastık gaza, Kavala’ya kadar durmadık. Çiğdem ve Güçlü daha önce gelmişler Kavala’ya dolayısıyla aşinalar buraya. Hemen kordonda ağaçlar altında bir kafede oturup karnımızı doyurduk. Buraya gelip kurabiye almadan gitmek olmaz deyince Güçlü, arka sokaktaki pastaneye yollandık. Tok karına bile çok cezbedici görünüyor kurabiyeler.  Yolu düşen ihmal etmesin derim. Kurabiye alışverişi de bitince yola devam. Saat 17.00 civarı ayrıldık Kavala’dan  yaklaşık bir 5 saatlik daha yolumuz var. Akşam üzeri yolda bir kahve molası sonrası saat 10.30 da ulaştık Preveza Marina’ya. Nymphe gayet iyi görünüyor, biraz tozlanmış o kadar. O kadar eşyayı tekneye taşımak başlı başına bir operasyon ama onu da kısa sürede halledip duşa yollanıyoruz. Sonra birer kadeh şarap eşliğinde bir kavuşma kutlaması ve uyku. Bu gece herkes baygın uyuyacak büyük ihtimal. Yarın için plan alışveriş, yıkama ve gerekli diğer işlemleri tamamladıktan sonra çıkıp Two Rock Bay’e gitmek. 

Bu arada İstanbul'dayken düşünme fırsatımız oldu. Cem hem bu taraftaki, hem de Sicilya'daki marinalar ile yazıştı. Sezonda Adriyatik opsiyonunu hem okuduklarımızdan, hem konuştuğumuz insanlardan aldığımız bilgilerden sonra elimine ettik. Şu anda Sicilya'ya ya geçip tekneyi kış için orada bir marinaya bırakmak, bahar başında  yola oradan devam etmek en yakın durduğumuz seçenek gibi görünüyor.  

Add new comment
The content of this field is kept private and will not be shown publicly.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.