Cala Cuna

04/07/24

Rüzgar güneye dönecek. Bu sayede bulunduğumuz burnun kuzeyindeki güzel alarga alanı keyifli hale gelecek. Bolca faydalanmak için sabah epey erken kalkıp burnu dönüyoruz, zaten yarım saatlik bir yol.

Burada demirlemek yasak, çok düzgün tonozlar döşemişler. Üstelik beleş! Hatta gün içinde çevre koruma tarzı bir şeyler yazan bir botla ortalığı kontrol ediyorlar, yanımızdan geçerken her şey yolunda mı diye de sesleniyorlar. 

Tonozlarda geceleyen tekne az. Biz geldiğimizde üç tekne vardı. Bu geceye iki tekne kalacağız. Ama gün boyu gidip gelen çok. Kasabadaki barınak küçük teknelerle doluydu. Hem yakın mesafe, hem muhteşem bir deniz. Daha ne olsun.

Manzaramız enteresan. Burna doğru baktık mı, sarp kayalıklar ve görkemli bir deniz feneri görüyoruz. Kuzeye, sahil boyunca baktığımızda sıra sıra onlarca devasa bina! Mar Menor iç denizini Akdeniz'den ayıran incecik şeridi Toki ele geçirmiş gibi.

Çok rahat bir gün ve gece geçiriyoruz. Daha da kalınır, ama Cuma günü sağlam kuzeyli bir hava geliyor. Tonoz sağlam olsa da, rahatsız olacağı kesin. O yüzden Perşembe öğlen civarı çözülüyoruz. 

Geolocation

37.635781390268, -0.69496367147235

 

Add new comment
The content of this field is kept private and will not be shown publicly.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.