Chipiona

12/05/24

Cadiz güzel şehir, ama buraya tekrar geleceğiz zaten. Sevilya'nın da üzerinde olduğu Guadalquivir nehrine dönmek için güzel bir hava var. Bunu kaçırırsak, sonraki günler iyi dayak yeriz.

Beklediğimiz üzere keyifli bir seyir oluyor. Başta biraz yavaşız, ama öğlene doğru iyice oturuyor rüzgar. Acelemiz yok, hatta tam tersi; gittiğimiz Chipiona marinasının ağzı biraz sığ kalmış, gelgit yüksek seviyedeyken girin diyorlar.

Yolda Mark ve Doro'nun da Barbate'den yola çıktığını öğreniyoruz. Onlar da aynı marinaya geliyorlar.

Sorunsuz bir şekilde marinaya giriyoruz, kayıt-kuyut ve yerimize bağlanıyoruz. Biraz sonra Desiderata da geliyor. Onları da bağladıktan sonra kasabada yemeğe çıkıyoruz.

Kötü diyemeyeceğim, ama beklentilerimin altında kalıyor kasaba. Tarihsel olarak çok önemli bir nokta olmalı. Sonuçta Sevilya bugün bile önemli bir liman. O nehrin girişi kritik bir nokta. Ama anlaşılan savunma amaçlı bazı binalar dışında pek birşey yokmuş, sonradan da Toki kıvamında büyümüş. Biraz Tarifa gibi. Ama sonsuzluğa doğru uzanan kumsalları sayesinde yine de iyi turist çekiyor.

Neyse, Mark'lar sayesinde bizim keyfimiz yerindeydi. Epey muhabbet tazeledik. Onlar birkaç gün daha burada kalıp Almanya'dan gelecek misafirlerini bekleyecekler. Biz ise nehri merak ettiğimiz için yarın yola düşüyoruz.

Geolocation

36.746947630542, -6.4291918912057

 

Add new comment
The content of this field is kept private and will not be shown publicly.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.