Ayamonte

02/05/24

Ayamonte'ye resmi işleri halletmek ve alışveriş tamamlamak için girmiştik. Geçen seneden aklımızda çok parlak bir yer olarak kalmamış.

Ama mevsim her şey! Bu sefer bize çok sevimli geliyor kasaba. Sıcaktan bunalmadan dolaşabilmek büyük lüks. Kalışımızı biraz uzatıyoruz. 

İki kere feribot ile Portekiz tarafına geçiyoruz. İlk sefer gezmek ve pasaport hikayesini denemek için. Olmuyor. İkinci sefer de tekne komşumuzdan aldığımız tüyo ile gaz tüpümüzü değiştirmek için. Fakat feribota tüp almak yasak olduğu için sırt çantamıza koyuyoruz. Türk işi demeyin, marinadaki herkes aynı şeyi yapıyor. (İspanya'da camping gas işi galiba sıkıntılı. Orjinal Camping gas tüplerini alıp birebir aynı kendi marka bir ürün veriyorlar. Ama sonra başka ülkelerde bunu değiştirmek zorun oluyor.)

Ayamonte çok büyük bir yer değil, ama çok yakınımızda epey kapsamlı bir süpermarket var. Evet, Fas da yoksunluk bölgesi değil, market vs eksiği yoktu, ama buradaki çeşitleri görünce gözümüz dönüyor. Özellikle peynir ve kuru et reyonlarından zor kopuyoruz.

Bir de küçük ama iyi stoklu bir marin dükkan var. 3-5 eksik gideriyoruz. Bu da şaşırtıcı. Daha büyük marinaların olduğu bazı yerlerde dükkan hiç olmuyor, buradaki nispeten küçük marinanın yanında ise böyle iyi bir dükkan bulabiliyorsun.

Ayamonte'u ne kadar sevsek de, buralara esas nehirde keyif yapmak için geldik. Havalar ısınmaya başlamadan o hayalimizi gerçekleştirsek iyi olacak.

Geolocation

37.211077203363, -7.4069089931216

 

Add new comment
The content of this field is kept private and will not be shown publicly.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.