Tenerife'e geçiş


Dün gece hava karardıktan sonra bir tekne daha gelip demirlemişti koya. Biz bu sabah 8.00 gibi koyu onlara bırakarak ayrılıyoruz Agaete’den. Tenerife yaklaşık 35 mil mesafede. Koydan çıkar çıkmaz açıyoruz yelkenleri. Apazdan orta kuvette bir rüzgar var. Rahat bir seyir oluyor. 

Cem Santa Cruz marina ile yazışmıştı, bir haftalık rezervasyon yaptırdık şimdilik. Tenerife büyük bir ada ve görülecek epey enteresan şey var gibi. Niyetimiz bir haftadan sonra adanın güneyine inip biraz da oralarda takılmak. Bir hafta yetmez ise de uzatırız diye düşünüyoruz. 

Yolda yine yunuslar ve uçan balıkları görüyoruz. Cebelitarık’tan çıktığımızdan bu yana bu üçüncü yunus görüşümüz, uçan balıklar ise her seyirde mutlaka gösteriyorlar kendilerini. Seyre renk katıyorlar:)

Saat 14.00 gibi Tenerife'ye ulaşıyoruz. Neredeyse limanın ağzına kadar yelken ile seyre devam. İçeriye girerken topluyoruz yelkenleri. Limanın dışında etrafta bekleyen çok sayıda cruise tipi gemi dikkatimizi çekiyor. Las Palmas’da da sondaj gemisi vardı bolca. Galiba kriz döneminde iş yapamayan gemilerin bekleme yeri bu adalar. 

Liman sakin, Las Palmas’taki trafik yok gibi burada. Marina da orası ile kıyaslayınca küçük. Rahatça girip bağlanıyoruz. Bugün şehre küçük bir keşif turu yaparız diye düşünüyoruz, Sonra oturup adayı gezmek için bir planlama…bakalım neler göreceğiz burada? 

Geolocation

28.254507, -15.997831

 

Add new comment
The content of this field is kept private and will not be shown publicly.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Map